Co dělám

Embedded system

Zabývám se jak návrhem, tak i následnou výrobou elektroniky a embedded zařízení na zakázku. Nejraději pracuji s mikrokontroléry a číslicovou technikou, ale rozumím též analogové elektronice. Pokud je v mém zařízení mikrokontrolér, pravděpodobně to bude PIC od firmy Microchip a bude naprogramován v jazyce C. Kdysi jsem je programoval také v jazyce symbolických adres Assembler, avšak tento jazyk je dnes již v propadlišti dějin.

Digitrony

Kromě návrhu a vývoje nových věcí se také věnuji opravám a oživování těch starých. Pouze však v případech, kdy je to opodstatněné buď zajímavým technickým řešením nebo jinou přidanou hodnotou výrobku. Například logické systémy TTL, digitronové hodiny, apod. Dnes se totiž nevyplatí opravovat např. televize nebo rádia (pokud nejsou elektronkové nebo jinak retro), protože jen diagnostika závady bývá zdlouhavá a u moderních výrobků takřka i nemožná. Navíc cena nových výrobků je obvykle nižší než cena náhradních dílů.

Jednotný čas

Pokud se jedná o nějakou raritu, která by se měla zachovat i pro příští generace, či srdeční záležitost, pak můžu zajistit diagnostiku, případně výměnu „vnitřností“ za jiné, aby funkce zůstala nezměněna a vnější vzhled byl zachován. Rád udělím i radu jak dotyčný přístroj užívat nebo co je ten přístroj vlastně zač, k čemu slouží a co se s ním dá dělat. Pokud o něj již nikdo nestojí a mně se líbí, sám si jej odvezu.